Polish (Poland)English (United Kingdom)
Msza Święta PDF Drukuj
Poniedziałek, 18 Czerwiec 2018 12:46

 

Informujemy, że ostatnia w tym roku szkolnym msza święta dla osób z autyzmem oraz ich rodzin i przyjaciół zostanie odprawiona  24 czerwca 2018r. (wyjątkowo w niedzielę) o godz.16.00, w kościele  św. Brata Alberta, Gdańsk-Przymorze, ul. Olsztyńska.

 

Z pozdrowieniami

                         Małgorzata Rybicka


 

Zmieniony: Poniedziałek, 18 Czerwiec 2018 12:46
 
Zakończenie roku szkolnego PDF Drukuj
Piątek, 15 Czerwiec 2018 10:42
ZAPROSZENIE

Dyrektor i Grono Pedagogiczne SORW

serdecznie zapraszają

na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018,

które odbędzie się dnia 22 czerwca 2018r. o godzinie 10.00

w Klubie Studentów Wybrzeża ŻAK, aleja Grunwaldzka 195/197.

Uczniów obowiązuje strój galowy.
 
Informacja o rekrutacji PDF Drukuj
Piątek, 15 Czerwiec 2018 09:06

 

Ogłaszamy rekrutację uczniów do naszego Ośrodka. Od września 2018 będziemy mieli wolne miejsca przeznaczone dla dzieci i młodzieży z autyzmem z miasta Gdańska posiadających orzeczenie do nauczania specjalnego ze stwierdzonym autyzmem i niepełnosprawnością sprzężoną. Zapraszamy dzieci od 3 roku życia.

Ośrodek oferuje specjalistyczną oraz w indywidualną edukację i terapię w systemie jeden nauczyciel, jeden uczeń. Zajęcia odbywać się będą w filii Ośrodka w Gdańsku na ul. Suchej 29.

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z sekretariatem Ośrodka w Gdańsku na ul. Dąbrowszczaków 28 tel 58 553 40 32

 


 

Zmieniony: Piątek, 15 Czerwiec 2018 09:10
 
Poszukujemy kandydata do klasy PDF Drukuj
Wtorek, 17 Kwiecień 2018 09:02

Ośrodek poszukuje kandydata do klasy dla uczniów z autyzmem. Klasa działa w Szkole Podstawowej nr 44 w Gdańsku. Wymagania: uczeń na poziomie drugiego etapu edukacyjnego (najlepiej 5 klasa). Wszelkich informacji udziela sekretariat Ośrodka pod tel. 58 553 40 32.

 
Klasa dla uczniów z autyzmem PDF Drukuj
Poniedziałek, 12 Luty 2018 13:52

Klasa dla dzieci z autyzmem funkcjonuje w Szkole Podstawowej nr 44 w Gdańsku od września 2016 roku. Jej działalność opiera się na ścisłej współpracy Szkoły oraz Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem. Pracują w niej nauczyciele z obu placówek, a superwizje sprawują specjaliści z Ośrodka.

Została ona utworzona jako odpowiedź na specyficzne potrzeby niektórych uczniów z autyzmem, dla których wcześniej nie było odpowiedniej oferty edukacyjnej. Nie była nią ani specjalistyczna edukacja w Ośrodku razem z innymi uczniami z autyzmem, ani klasa integracyjna, nie zapewniająca indywidualizacji nauczania.

Klasa dla uczniów z autyzmem daje im zarówno specjalistyczne wsparcie oraz efektywną edukację, jak i integrację z grupą rówieśniczą. Podobnie jak w Ośrodku nauczanie i terapia realizowane są w oparciu o zasady i metody Stosowanej Analizy Zachowania.

Uczniowie uczą się w trzyosobowym zespole klasowym, w specjalnie dla nich przystosowanej sali lekcyjnej. Realizują obowiązkowe zajęcia edukacyjne, uczestniczą też w zajęciach równoległej klasy integracyjnej razem z uczniami rozwijającymi się typowo. Biorą z nimi udział w wycieczkach poznawczych i w wyjściach do instytucji kultury. Występują w klasowych przedstawieniach, np. wystąpili w uroczystości Dnia Babci i Dziadka oraz szkolnych apelach i zabawach. Biorą aktywny udział w Zielonej Szkole. W miarę swoich możliwości uczestniczą w życiu szkoły:

Biorą udział w konkursach plastycznych (zdobyli pierwsze miejsce w konkursie „Książki są fajne i kropka”), w konkursie recytatorskim, w konkursie z języka angielskiego oraz w konkursie z czytelnictwa. Zajęli II miejsce w otwartych Mistrzostwach Gdańska w Bocci.
Chłopcy osiągają sukcesy w nauce i lubią chodzić do szkoły.

 

Uważamy, że idea tworzenia klas dla uczniów z autyzmem w oparciu o współpracę specjalistycznej placówki behawioralnej i szkoły ogólnodostępnej jest dobrą praktyką i zasługuje na popularyzację.

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 2
SORW dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem: ul. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego 28 (dawna Dąbrowszczaków),
                                                                     80-365 Gdańsk,  tel./fax: 058 553-40-32