Polish (Poland)English (United Kingdom)
Półkolonie 2017 PDF Print
Tuesday, 29 August 2017 09:34
There are no translations available.

W dniach od 26 czerwca do 14 lipca 2017 roku oraz od 21 sierpnia do 25 sierpnia 2017 roku zostały zorganizowane dla uczniów SORW oraz podopiecznych SPOA półkolonie, finansowane przez Urząd Miejski w Gdańsku. Zostały napisane dwa projekty na organizację wypoczynku przez SPOA oraz Ośrodek – oba projekty otrzymały dofinansowanie. Kierownikiem i organizatorem wypoczynku wakacyjnego był Lech Kordaczuk . Z tej formy wakacyjnego wypoczynku przez cztery turnusy skorzystało 116 uczniów SORW i . podopiecznych SPOA
W ramach programu kulturalno – oświatowego zapewniono dzieciom wypoczynek połączony z rekreacją. Program pobytu realizowano według ustalonego harmonogramu działań obejmującego: zajęcia integracyjne, wyjścia do kina, wycieczki krajoznawczo – turystyczne do Wejherowa, Jastarni, Kartuz, Jantara, Tuchlina – egzotyczne zoo, Sławutowa k. Pucka – Osada Słowiańska, Kniewa k. Wejherowa – farma strusi, Wdzydz Kiszewskich -
Muzeum Kaszubskiego Parku Etnograficznego, Westerplatte połączone z rejsem do Gdańska, Gdynia z rejsem po porcie, Gdynia Orłowo, Klif Orłowski z Kępą Redłowską oraz bunkrami znajdującymi się na szlaku wycieczki. Dzieci podczas półkolonii odwiedziły także Ogród Zoologiczny w Gdańsku-Oliwie oraz zrealizowały zajęcia edukacyjne w Gdyńskim Centrum Filmowym na warsztatach „BAJKA W CENTRUM” oraz w Europejskim Centrum Solidarności na warsztatach „LATO W STOCZNI”. Odbyły się także 3 zajęcia rekreacyjne na kręgielni. Podczas 3 wycieczek była degustacja ryb oraz 2 razy zrobiliśmy grilla na terenie Ośrodka.

W każdym dniu realizowano 8 godzin przeznaczonych na zajęcia, wycieczki, warsztaty i wyjścia. Oprócz tego wychowawcy kolonijni byli nastawieni na przekaz wartości kulturowych i społecznych oraz w dużym stopniu propagowanie u dzieci zdrowego stylu życia, które to umiejętności są potrzebne do prawidłowego rozwoju dziecka tak małego jak i dorastającego. 
Półkolonie przyczyniły się do poznawania i rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży, uwrażliwianiu ich na dziedzictwo kulturowe, poznawania terenów Kaszub oraz regenerację sił fizycznych po minionym roku nauki w szkole z przygotowaniem na następny.

Uczestnicy półkolonii oraz jej kadra serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wypoczynku dla uczniów SORW oraz podopiecznych SPOA i mają nadzieję że w przyszłym roku znów uda się nam pozyskać środki na zorganizowanie półkolonii.

 
SORW dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem: ul. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego 28 (dawna Dąbrowszczaków),
                                                                     80-365 Gdańsk,  tel./fax: 058 553-40-32