Polish (Poland)English (United Kingdom)
Zielona Szkoła, 15-19.05.2017 PDF Drukuj
Środa, 24 Maj 2017 11:10

W dniach 15-19.05.2017 w Górach Świętokrzyskich odbyła się Zielona Szkoła. Przeżyliśmy niezapomniane chwile wśród malowniczych krajobrazów. Pogoda dopisała, humory również. Uczestniczyliśmy w ciekawych wycieczkach, bardzo wiele się nauczyliśmy o oglądanych miejscach, świetnie bawiliśmy się wieczorami śpiewając piosenki. Podróż pociągiem Pendolino stanowiła dodatkową atrakcję. Na miejscu przemieszczając się wynajętym busem mogliśmy poznać prawie całe województwo świętokrzyskie. Mieliśmy możliwość wędrowania na szczyt Łysej Góry przez pierwotną puszczę jodłową, a na szczycie podziwialiśmy Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, Muzeum Świętokrzyskiego Parku Narodowego i gołoborza. Zwiedziliśmy wspaniały zamek w Chęcinach oraz zamek Krzyżtopór w Ujeździe a także skansen w Tokarni. Na zamku Krzyżtopór uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych, podczas których robiliśmy biżuterię, miecze, malowaliśmy obrazki. Ukoronowaniem naszej zielonej szkoły była wizyta w Jaskini Raj, gdzie oglądaliśmy piękne, kolorowe formy naciekowe. Wieczory upływały nam przy ognisku. Śpiewaliśmy piosenki i piekliśmy kiełbaski. Podczas zajęć plastycznych wykonaliśmy tarcze herbowe, które potem zabraliśmy na zamek Krzyżtopór.

 

Chciałabym podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie wyjazdu oraz aktywnie w nim uczestniczyły:

Izie Zachurzok bardzo dziękuję za zakupienie biletów na pociąg.

Karolinie Kluczkowskiej bardzo dziękuję za przygotowanie pięknych kart pracy.

Asi Bladowskiej bardzo dziękuję za przygotowanie pamiętników dla uczniów.

Ani Stawickiej bardzo dziękuję za nieodpłatne pozyskanie śpiewników dla uczniów i zorganizowanie wspaniałych imprez, podczas których śpiewaliśmy piosenki.

Weronice Lubockiej bardzo dziękuję za przygotowanie uczniów do wizyty w skansenie.

Pauli Stolarek bardzo dziękuję za przygotowanie ciekawych zajęć plastycznych.

Agnieszce Maślaczyk Trzasko dziękuję za zakupienie apteczki.

Wszystkim nauczycielom bardzo dziękuję za pełne zaangażowania zachęcanie uczniów do aktywnego poznawania zwiedzanych miejsc oraz ogrom pracy przy codziennym powtarzaniu materiału z uczniami. Atmosfera podczas naszej wycieczki była wspaniała i za to również wszystkim dziękuję. W załączniku kilka zdjęć z naszej wycieczki.

 

(główna organizatorka wyjazdu i autorka relacji: Aleksandra Szakiewicz)

 

 

Zmieniony: Środa, 24 Maj 2017 11:13
 
SORW dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem: ul. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego 28 (dawna Dąbrowszczaków),
                                                                     80-365 Gdańsk,  tel./fax: 058 553-40-32